Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) tarafından bu yıl 10’uncusu düzenlenen ve 278 ambalaj başvurusunun yapıldığı ‘Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Yarışması’ sonuçlandı. Tasarımdan özgünlüğe, kullanım kolaylığından üretim kalitesine ve çevreye duyarlılığına dek çeşitli kriterlerde yapılan değerlendirme sonrası Orkide Zeytin Dalından Natürel Sızma Zeytinyağı şişesi, Ambalaj Ay Yıldızları 2022 Yarışması’nda gıda kategorisinde bronz ödüle layık görüldü. Bu ödülle ayrıca World Packaging Organization-WPO’nun düzenlediği WorldStar Yarışması’nın yanı sıra Asya Ambalaj Federasyonu (APF) yarışması AsiaStar’a da katılmaya hak kazandık. 

Tabiatın ve Sanatın İzinden Sofralara: Orkide Zeytin Dalından Zeytinyağı

Orkide Zeytin Dalından Natürel Sızma Zeytinyağı, zeytin dalları figürlerini yansıtan bir sanat eseri özeniyle işlenmiş şişesiyle ve zeytinyağının antik çağlardan günümüze uzanan öyküsünü yansıtan etiketiyle tüketicilerle buluşuyor.  

Suyun akışından ilham alınan Orkide Zeytin Dalından Zeytinyağı şişe tasarımında akışkan ve yumuşak yüzeylerle oluşturulan asimetrik, ince belli yapı ve kıvrımlı hatlarıyla feminen bir ifadeye ve elden kaymayı engelleyen ergonomik bir tutuşa sahip olması amaçlandı. Markamızın zeytincilik kültürüne ve özellikle kadın emekçilerine gösterdiği derin saygının ifadesi, ürün etiketlerinde geleneksel zeytin toplayan kadın illüstrasyonuyla görselleştirildi.  

İzmir Çiğli’deki zeytinyağı üretim tesisimizde Uluslararası Zeytin Konseyi (International Olive Council -  COI) standartlarına ve TS 341 Yemeklik Zeytinyağı Yönetmeliği’ne uygun üretilen Orkide Zeytin Dalından Zeytinyağı; uzman zeytinyağı analistlerince yapılan duyusal testler ve uygulanan analizler doğrultusunda meyvemsilik özellikleri ve sızma zeytinyağının asitlik değerlerine göre 4 ayrı lezzet çeşitlendirmesinin (yoğun, olgun, dengeli, yumuşak) yanı sıra soğuk sıkım ve riviera çeşitleriyle tüketicilere sunuluyor. 

Tasarım: Vena Design

ORKİDE'YE HOŞ GELDİNİZ!

İlgi alanınıza özel içeriklerimizi keşfetmek için lütfen seçim yapınız...