BEREKETLİ TOPRAKLARDAN SOFRALARINIZA UZANAN LEZZET YOLCULUĞU

Bizim öykümüz, bereketli toprakların hayat verdiği ayçiçek tarlalarında 1979 yılında başladı. O günden bugüne bitkisel sıvı yağ, zeytinyağı, bitkisel margarin, bitkisel susuz yağ, ev dışı tüketim ve pastacılık yağları ile endüstriyel yağ kategorilerinde aynı anda üretim yapabilen bir marka olarak Türk mutfağından dünya mutfaklarına uzanan bir lezzet öyküsünün adı olduk.  Yarım asırdır "sağlıkla, güvenle” sofralarınızda olmanın gururunu yaşıyoruz. 
Üretim ve istihdam gücümüzle ülke ekonomisine katkı

1979 yılından bugüne sürdürülebilir büyüme kaydedip,  günümüzde ülkemizin en büyük sıvı yağ üreticisi olarak hem Türkiye genelinde hane tüketiminde ön sıralarda yer alıyor, hem de 100'ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracat ile ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Sahip olduğumuz işgücümüz ile istihdama değer katıyoruz.

"Orkide" markasının doğuşu

İzmir Bornova'daki fabrikamızda 1980 yılında "Orkide" markasıyla ayçiçek yağı üretimine başlanmıştır. Böylece zengin kültürel yapının izlerini taşıyan Türk mutfağı, yepyeni bir yağ ile tanışmıştır. Özenle üretilen ayçiçek yağının markası, "saflığın, özenin, zerafetin, özgünlüğün ve ustalığın" sembolü olan orkide çiçeği ile özdeşleştirilmiş ve "Orkide" markasına hayat verilmiştir. Orkide Ayçiçek Yağı; en güzel yemeklerin lezzetine eşlik etmiş, kısa sürede Türk mutfağında bitkisel sıvı yağ olarak yerini almayı başarmıştır. Orkide Ayçiçek Yağı, günümüzde en yüksek pazar payına sahip markalarından biridir.
Yıldan yılda büyüyen bir marka

Ayçiçek yağından sonra 1989 yılında zeytinyağı, 1998 yılında mısır yağı, 2003 yılında da bitkisel margarin, 2007 yılında kanola yağı, 2009 yılında endüstriyel margarin, 2015 yılında da Omega 3 yağı üretimine başlamıştır. Orkide Yağları; ülkemizde sıvı yağ, zeytinyağı, margarin, ev dışı tüketim ve pastacılık yağları ile endüstriyel yağ ürünlerinin tümünü üreten olarak ülkemizin yerli ve milli bir markasıdır. 

Dünya Mutfaklarına Uzanan Bir Lezzet Öyküsü

Orkide Yağları doğmuş olduğu ülkenin farklı coğrafyalarından ve bu coğrafyaların farklı sofralarından esinlenip geleceğe miras ‘bir lezzet hikayesi' oluşturmuştur.  Yaygın ihracat ağı ile ürünlerini dünya genelinde yaklaşık 100 ülkeye ihraç eden Orkide Yağları, Türk mutfağından dünya mutfaklarına uzanan bir lezzet öyküsüdür. 
Orkide

ORKİDE'YE HOŞ GELDİNİZ!

İlgi alanınıza özel içeriklerimizi keşfetmek için lütfen seçim yapınız...