BEREKETLİ TOPRAKLARDAN SOFRALARINIZA UZANAN LEZZET YOLCULUĞU

Bu bereketli topraklardan doğan markamız ile “sağlıkla, güvenle” 41 yıldır sofralarınızdayız. 41 yıldır “sağlıklı bir hayat” için tutkuyla, ülkemiz için de gururla üretiyoruz.
Bizim öykümüz, bereketli toprakların hayat verdiği ayçiçek tarlalarında 1979 yılında başladı. O günden bugüne Marmara’nın tarlalarında günebakan çiçeklerinden ayrıştırılmış ayçekirdeklerinden üretilen ayçiçek yağlarından, Ege ve Marmara’nın yaşam ağaçlarının dallarından toplanmış zeytinlerden işlenmiş zeytinyağlarına dek birçok bitkisel sıvı yağları ve modern margarinleri «sağlıkla, güvenle» 44 yıldır sofralarınıza sunuyoruz.
Üretim ve istihdam gücümüzle ülke ekonomisine katkı

1979 yılından bugüne sürdürülebilir büyüme kaydedip,  günümüzde ülkemizin en büyük sıvı yağ üreticisi olarak hem Türkiye genelinde hane tüketiminde ön sıralarda yer alıyor, hem de 100'ü aşkın ülkeye gerçekleştirdiğimiz ihracat ile ülke ekonomisine katkı sunuyoruz. Sahip olduğumuz işgücümüz ile istihdama değer katıyoruz.

"Orkide" markasının doğuşu

İzmir Bornova'daki fabrikamız ile ticaret faaliyetlerinden sanayiciliğe adım attığımız 1979 yılında önce sabun ve deterjan üretimiyle  1980 yılına gelindiğinde ise o dönemin en iyi teknolojik altyapısına sahip üretim tesisinde "Orkide" markasıyla ayçiçek yağı üretimine başlanmıştır. Böylece zengin kültürel yapının izlerini taşıyan Türk mutfağı, yepyeni bir yağ ile tanışmıştır. Özenle üretilen ayçiçek yağının markası, "saflığın, özenin, zerafetin, özgünlüğün ve ustalığın" sembolü olan orkide çiçeği ile özdeşleştirilmiş ve "Orkide" markasına hayat verilmiştir. Orkide Ayçiçek Yağı; en güzel yemeklerin lezzetine eşlik etmiş, kısa sürede Türk mutfağında bitkisel sıvı yağ olarak yerini almayı başarmıştır. Orkide Ayçiçek Yağı, günümüzde en yüksek pazar payına sahip markalarından biridir.
Yıldan yılda büyüyen bir marka

Ayçiçek yağından sonra 1989 yılında zeytinyağı, 1998 yılında mısır yağı, 2003 yılında da bitkisel margarin, 2007 yılında kanola yağı, 2009 yılında endüstriyel margarin, 2015 yılında da Omega 3 yağı üretimine başlamıştır. Orkide Yağları; ülkemizde sıvı yağ, zeytinyağı, margarin, ev dışı tüketim ve pastacılık yağları ile endüstriyel yağ ürünlerinin tümünü üreten olarak ülkemizin yerli ve milli bir markasıdır. 

Türk Mutfağından Dünya Mutfaklarına Uzanan Bir Lezzet Öyküsü

Orkide Yağları doğmuş olduğu ülkenin farklı coğrafyalarından ve bu coğrafyaların farklı sofralarından esinlenip geleceğe miras ‘bir lezzet hikayesi' oluşturmuştur. Ege'nin zeytinyağlarının, Trakya'nın ayçiçeğinin ve Akdeniz'in mısırının hikayesini de içinde barındıran Orkide Yağları, bu kıymetli hazinesini hem ülkesiyle hem de dünya ile buluşturmuştur. Dünyanın 100'ü aşkın ülkesine yaptığı ihracat ile ülkesini uluslararası alanda güçlü bir şekilde temsil etmiş olan Orkide Yağları, Türk mutfağından dünya mutfaklarına uzanan bir lezzet öyküsüdür. 
Orkide

ORKİDE'YE HOŞ GELDİNİZ!

İlgi alanınıza özel içeriklerimizi keşfetmek için lütfen seçim yapınız...