Sıvıyağ, zeytinyağı, bitkisel margarinler, ev dışı tüketim ve pastacılık yağları ile endüstriyel yağlar kategorisinde çok zengin ürün çeşitliliğimizi sergilediğimiz standımız ile 1-4 Eylül 2022 tarihlerinde Tüyap İstanbul Kongre ve Fuar Merkezinde düzenlenen World Food İstanbul Fuarı’nda yer aldık. Konferans sahnesinde ev sahipliği yaptığımız panelin yanı sıra standımızdaki lezzet etkinlikleriyle katılımcılardan ilgi gördük. 

Panel: “Yenilikçi Mutfak Akımlarının İzinde: Geleneksel Mutfaktan Yenilikçi Mutfağa” 

Food Arena etkinlik alanında 2 Eylül 2022 Cuma günü 13:30 – 14:30 saatlerinde  ev sahipliğimizde düzenlenen “Yenilikçi Mutfak Akımlarının İzinde: Geleneksel Mutfaktan Yenilikçi Mutfağa” başlıklı panelde; farklı ülkelere ve yörelere özgü lezzetlerin, klasik kurallara bağlı kalmadan global trendlerin etkisiyle yaratıcı şekillerde harmanlanmasıyla mutfak kültürümüzde oluşan farklı mozaik yapı ele alındı.

Şef Özlem Mekik'in moderatörlüğünde gerçekleşen panelin konuşmacıları; Uzman Diyetisyen Aslı İçüngür, yönetici şef Eren Demirci, EKS Mutfak Kurucusu Eyüp Kemal Sevinç ve Koruyucu Sağlık Uzmanı ve Mikrobiyolog Prof. Dr. Oğuz Özyaral’dı.

Panel sonrasında Şef Eyüp Kemal Sevinç, Orkide ürünleriyle panel izleyicilerine workshop mutfağında sunumlar yaptı.

Lezzet Ustaları Orkide Standında 

Fuar boyunca ziyaretçi akınına uğrayan standımızın mutfak bölümünde her gün farklı lezzet ustalarını konuk ettik. Fuarın ilk günü olan 1 Eylül 2022 Cuma günü Chef’s Table Mutfak Akademisi kurucusu Şef Serkan Bozkurt konuk oldu. "Pastacılığın Dünü, Bugünü" konulu söyleşinin ardından Orkide ürünleriyle hazırladığı lezzet gösterisi ile fuar ziyaretçilerinin ilgisini çekti.

2-3 Eylül 2022 tarihlerinde ise Börekçiler Odası (BİADER) Başkanı, “Çengelköy Börekçisi” Bülent Dilbağı, Orkide standımızın konuğuydu. Orkide pastacılık yağları ve margarin ürünlerimizle çeşitli börekler hazırlayan Bülent Dilbağı, katılımcıların ilgi odağı oldu. 

Ayrıca fuar boyunca Lokma Ustamız Kenan Gün’ün hazırladığı Türk mutfağının en sevilen tatlılarından biri olan lokma tatlısı, Orkide standındaki tüm ziyaretçilere gün boyu ikram edildi.

ORKİDE'YE HOŞ GELDİNİZ!

İlgi alanınıza özel içeriklerimizi keşfetmek için lütfen seçim yapınız...