Değerli İş Ortaklarımız ve Tüketicilerimiz,

Küresel virüs salgınına maruz kaldığımız bu günlerde Türkiye’nin önde gelen bitkisel sıvıyağ ve margarin üreticisi olarak üzerimize düşen sorumluluğun farkındayız. Bu nedenle Dünya Sağlık Örgütü’nün ve Sağlık Bakanlığımızın Coronavirüsün yayılmasının önlenmesi için korunma yöntemlerine dair bildirimlerini ülkemizin de risk altında olduğu ilk günlerden bu yana çok yakından ve titizlikle takip etmekteyiz.

“Gıda güvenliği” ile “çalışan sağlığı ve iş güvenliği” her daim önceliğimizdir. Entegre kalite yönetim sistemleri kapsamındaki yüksek standartların gereği olarak sürekli uyguladığımız hijyen ve gıda güvenliği kurallarını salgının ülkemizde görüldüğü daha ilk günlerden itibaren üretim tesislerimizde, ofislerimizde ve sevkiyat birimlerimizde üst düzeyde uygulamaya devam etmekteyiz.

Bu kapsamda;

Tüm çalışma ve üretim alanlarımız düzenli olarak temizlenmekte ve dezenfekte edilmektedir. Öncelikli alanlardaki kapılar, otomatik açılan sensörlü sistemle yenilenmiştir. Hijyen kurallarına uyumluluk, en üst seviyede kontrol edilmektedir.

Tüm çalışma alanlarımızda sosyal mesafe kurallarına uygun bir yerleşim planı oluşturulmuştur. Koruma önlemlerine uygun olarak tüm personelimiz, maske ve siperlik kullanmaktadır. Tüm çalışanlarımıza şirketimizde görevli doktor ve hemşire tarafından virüsten korunma yöntemlerine yönelik eğitimler verilmiş, bilinçli olmanın ve kişisel tedbirler almanın önemine dikkat çekilmiştir. Ofislerimizde ve üretim hatlarında virüse karşı bilgilendirme afişleri konumlandırılmıştır. Fiziksel teması azaltmak amacıyla tedbirler alınmış, ofislerimizde tüm odalarda çalışanlarımıza dezenfektan temin edilmiştir.

Fabrika girişinde tüm çalışanlarımız, tedarikçilerimiz ve misafirlerimiz, ateş ölçümü yapılarak çalışma alanımıza giriş yapmaktadır. Solunum sistemi enfeksiyonu belirtisi görülen personelimiz, doğrudan sağlık ekibimize yönlendirilecektir.

Yemekhanemizde koruma mesafesi doğrultusunda yerleşim yapılmış, paravanlar ile masalar kişisel kullanıma uygun olarak bölümlendirilmiştir. Toplu yemeğe çıkış önlenmiş, personel sayısına göre gruplandırma yapılarak, yemek saatleri yeniden düzenlenmiştir. Yemek servisi, Sağlık Bakanlığımızca uygulanması önerilen şekilde bireysel yapılmaktadır.

Önceliğimiz; her zaman olduğu gibi çalışanlarımızın, iş ortaklarımızın ve tüketicilerimizin sağlığını ve iş güvenliğimizi korumak ve tüketicilerimize sunduğumuz ürünlerin üretimindeki yüksek standartlarımızın sürdürülebilirliğini sağlamaktır.

Sağlıklı günler diler, bilgilerinize sunarız.

ORKİDE'YE HOŞ GELDİNİZ!

İlgi alanınıza özel içeriklerimizi keşfetmek için lütfen seçim yapınız...